Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri kaçak yapılarla ilgili kararlı mücadelesini sürdürüyor

Her geçen gün gelişmekte ve büyümekte olan Kartepe ilçe sınırları içerisinde kaçak yapılaşmanın önünü kesmek, mevzuatlara uygun, planlı ve sağlıklı kentsel yapılaşmanın sağlanması hedefiyle kontrol ve denetimler kesintisiz devam ediyor. Mevzuata aykırı yapılar tespit edildiğinde yasal süreç takip edildikten sonra yıkım işlemi yapılıyor.

YIKIM YAPILDI

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri Uzuntarla ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde kaçak olduğu tespit edilen işyerlerinin yıkımını gerçekleştirdi. Yasal süreci tamamlayan ekipler alınan önlemler sonrasında işyerlerinin kaçak olarak yapılan bölümlerini iş makineleri ile yıkımını yaptı.

YIKIMLAR SÜRÜYOR

Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, 3194 sayılı imar mevzuatı gereği işlemlerin yerine getirildiğini belirterek “Kararlılıkla sürdürdüğümüz kaçak yapıyla mücadelemiz bundan sonra da artarak devam edecektir” açıklamasında bulundular.   

Konuyla ilgili açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Sağlıklı ve planlı kentleşme konusunu disiplin ve kararlılıkla yönetmek en önemli sorumluluklarımızdan biri. Bu makamlar, görevler bize emanet. Evlatlarımıza bırakacağımız Kartepe’yi en titiz ve sağlıklı bir yapılaşma ile miras bırakmak istiyoruz. Bunun içinde şehir plancılığı bilimi, kanunlar ve kent estetiği unsurlarıyla bütüncül bir yaklaşımla konuyu ciddiyetle ele alıyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız düzenli olarak devam edecek” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir