Savcılıktan ünlü oyuncu hakkında şok suçlama: Kuru sıkı tabancayla ateş etmiş

2021 yılında ABD’nin New Mexico bölgesinde çekilen Rust filminin setinde bir set çalışanını yanlışlıkla vuran ünlü aktör Alec Baldwin hakkındaki suçlamalar belli oldu. 

Kullandığı silahın kontrollerinin yapılmamasından dolayı suçluluğu üstlenmeyen 66 yaşındaki aktör hakkında savcılığın açıklamaları durumun boyutunu gözler önüne serdi. 

ABD medyasında y er alan haberlerde savcılık, aktörün sette silahlarla umarsızca oynadığını iddia etti. 

9 Temmuz’da Santa Fe’de hakim karşısına çıkmaya hazırlanan Baldwin’in ihmal nedeniyle ölüme sebep olmak suçundan yargılanacağı açıklandı. 

21 Ekim 2021’de aktör sette bir sahnenin provasını yaparken dolu bir silahla ateş etmiş ve yanlışlıkla 42 yaşındaki set çalışanı Halyna Hutchins’i vurmuştu. Savcılık, Baldwin’in sette güvenlik protokollerini göz ardı ettiğini gösteren kanıtlar bulunduğunu açıkladı. 

Baldwin’in içinde kurusıkı mermi bulunan silahını bir ekip üyesine doğrulatarak tetiği çektiğini duyurdu. Silah eğitimi sırasında Baldwin’in sorumluluk almayarak ailesiyle videolu görüşme yaptığı ve eğitimi kaçırdığı da öğrenildi. 

Baldwin’in ayrıca senaryoda olmamasına rağmen birçok sahnede parmağı tetikte durduğu da öğrenildi. Ünlü oyuncunun ayrıca sette “en büyük silahı bana verin” diyerek espri yaptığı da kayıtlara geçti.

Savcılık kendilerine sunulan videolarda Baldwin’in sette agresif tavırlar içerisinde olduğunu ve sık sık bağırarak hakaret ettiğini de belirtti. Suçsuz olduğunu daha önce belirten Baldwin, suçlu bulunması durumunda 1.5 yıla kadar hapis yatabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir